ASK

MADDESEL VE RUHSAL OLMAK ÜZERE  İKİ ÖĞEDEN   OLUŞAN İNSANOĞLU İÇİN, FİZİKSEL ORGANLAR NE KADAR ÖNEMLİYSE, RUHSAL YAPIMIZI OLUŞTURAN DUYGULARIMIZ DA BİR O KADAR ÖNEMLİ. 

KISKANÇLIK,  SEVGİ,  ÖZVERİ,  BENCİLLİK,  HEYECAN,  KORKU, GİBİ PEK ÇOK DUYGUYU TARİF EDERKEN  HEPİNİZİN YOLU AŞK DAN GEÇER. …ZİRA AŞK İÇİNDE ONLARCA  DUYGUYU BARINDIRAN VE YAŞAMIN TEMEL İTİCİ GÜÇ ROLU OYNAYAN EN KUVVETLİ DUYGUSUDUR..

TANRININ DA KAİNATI   BU DUYGU İLE YARATTIĞINI VE O YÜZDEN BÖYLESİNE, RENKLİ,  ÇEŞİTLİ,  MUAZZAM,  AKIL SIR ERMEYEN VE SONSUZ BİR EVRENE SAHİP OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM. 

TANRIYA, GÜCE,  PARAYA, RESİME,  MÜZİĞE, GÜZELLİKLERE DUYULAN AŞK ÜZERİNE PEK ÇOK YAZI VE ŞİİR OKUDUM BU GÜNE KADAR.

BEN BUNLARIN HEPSİNİ BİR KENARA BIRAKIP TANRI ARMAĞANI   AŞKI, İNSANOĞLUNA TANITAN EN İLKEL TARZINI,  YANİ İNSANIN İNSANA OLAN AŞKINI ELE ALDIM.  DİĞER NESNELERE DUYULAN AŞKIN  DOĞAL AŞKTAN SONRA ORTAYA ÇIKTIĞINA İNANIYORUM.

İNSANIN İNSANA DUYDUĞU AŞKIN   BAŞROL OYUNCULARI  ERKEK VE KADINDIR. ADEMOĞLUNUN  KİŞİLİK YAPISINDAN KAYNAKLANAN    ENTERESANLIKLARI   BANA GÖRE İSE  İMALAT HATASINDAN  OLUŞAN   BAZI ÖZEL DURUMLARDA,  AŞKIN AYNI CİNS İÇİNDE  YAŞANDIĞI GÖRÜLSE DE  TEMEL ÇIKIŞ NOKTASI KARŞI CİNSLER ARASINDA YAŞANAN  AŞKTIR.

AŞKIN VARLIĞINI İSPAT ETMEK İÇİN ÇOK FAZLA GAYRET ETMEYE İHTİYAÇ YOKTUR.

ASIRLARDAN BERİ BU KONUDA YAZILMIŞ MİLYONLARCA ESER;  ŞİİR,  DÜZYAZI, RESİM,  MÜZİK,  SİNEMA,  TİYATRO GİBİ KULAĞIMIZA,  GÖZÜMÜZE VE İÇSEL DÜNYAMIZA AŞKIN DEĞİŞİK HİKAYELERİNİ TAŞIMIŞ VE SANAT AŞKLA VAROLMUŞTUR.

AŞK OLMASAYDI BUGÜN SON DERECE TATSIZ,  RENKSİZ,  ÜRETKENLİKTEN YOKSUN BİR DÜNYADA YAŞIYOR OLACAKTIK.

AŞKI YAŞAMAYAN VEYA VARLIĞINI  İNKAR EDEN KİŞİ,  GELİŞİMİNİ TAMAMLAYAMAMIŞ VE NOKSAN  KALMIŞTIR.  NASIL BEYİN,  KALP,  AKCİĞER GİBİ BEDENSEL ORGANLARIMIZDAN BİRİNİN EKSİKLİĞİ YAŞAMI SÜRDÜRMEYE ENGELSE  AŞK DA ÖYLE OLMAZSA OLMAZ BİR DUYGUDUR.  VAZGEÇİLMEZDİR.. EKSİKLİĞİ RUHSAL VARLIĞIMIZIN BİR SAKATLIĞI OLARAK PROBLEM ÇIKARTIR.

İNKAR EDİLMEZ VARLIĞININ YANISIRA KABULLENİLEBİLİR  VARLIĞI AYRI BİR DERTTİR AŞKIN.

BİR ANDA KARŞINIZA ÇIKAR,  HEM DE HİÇ BEKLEMEDİĞİNİZ BİR ANDA.  AŞIK OLDUĞUNUZ KİŞİ İLE GÖZGÖZE GELDİĞİNİZDE HAVADA GİDİP GELEN O TARİFSİZ VE HAYALİ IŞIK YOLUNUN ETRAFTAKİ İNSANLAR TARAFINDAN  BİLE   GÖRÜLEBİLECEĞİNİ ZANNEDERSİNİZ…. ÖYLESİNE GÜÇLÜDÜR.

 

ADINA KİMYASAL DEYİN,  FİZİKSEL DEYİN,  FREKANS DEYİN NE DERSENİZ DEYİN GÜÇLÜ VE NEREDEYSE ELLE TUTULACAK, GÖZLE GÖRÜLECEK RENKLİ,  IŞILTILI BİR  İLETİŞİM HATTI VARDIR AŞKIN.

 

BEDENSEL DEĞİŞİMLERE UĞRARSINIZ.  YANAKLARINIZ ALEV ALEV YANAR, GÖZLERİNİZ PARLAR,  KALBİNİZ HATTA BAĞIRSAKLARINIZ BİLE ESKİSİNDEN FARKLI ÇALIŞIR ÖYLESİNE SARAR, SARMALAR  SİZİ.

 

AŞK SİZİ ESİR ALACAK KADAR GÜÇLÜDÜR.  DUYGULARINIZ, DUDAĞINIZDAN DÖKÜLECEK SÖZLERİNİZ,  DAVRANIŞLARINIZ ARTIK SİZİN DEĞİL ONUN KONTROLU ALTINDADIR.  APTALLAŞIR,  ÇOCUKLAŞIR,  HASSAS VE KIRILGAN  BİR HALE GELİRSİNİZ. ARTIK HAYAT;  HERKESİN GÖRDÜĞÜ GİBİ BOŞ , ANLAMSIZ VE SIRADAN  DEĞİL,  MİLYONLARCA IŞIĞI YANSITAN  KRİSTAL BİR KÜRENİN ARKASINDAN BAKARCASINA RENKLİ  VE BÜYÜLÜDÜR.

 

DAHA ÖNCE FARKINA BİLE VARMADIĞINIZ KANINIZ DAMARLARINIZDA BİR BAŞKA AKAR,  KALBİNİZ POMPALAMA İŞLEMİ İÇİN  DEĞİL ONUN ADINI TEKRARLAMA GÖREVİYLE ORAYA KONMUŞTUR SANKİ.  TELEFON VE  KAPI ZİLİ GİBİ SESLER ONU ÇAĞIRIŞTIRIR.

 

YA DUDAKLARINIZ,  BURNUNUZ,  ELLERİNİZ,  PARMAKLARINIZ… DAHA ÖNCE  HİÇ DÜŞÜNMEDEN UYGULADILARI,  DOKUNMA,  KOKLAMA DUYUSUNU ÖYLESİNE FARKLI ANLAMLAR YÜKLEYEREK İFA EDERLER Kİ;  SİZ BİLE İNANAMAZSINIZ NE DENLİ HASSAS, NE DENLİ İŞTAHLI VE CÜRETKAR OLDUKLARINA.

 

ŞARKILAR, ŞİİRLER DAHA BİR MANALI GELİR.  ACI ÇEKER BİR DE ÜSTÜNE ÜSTLÜK  ACI ÇEKMEKTEN ZEVK ALIRSINIZ. O GÜNE DEK  FARKETMEDİĞİNİZ KADAR ROMANTİK  HATTA SANATKAR OLDUĞUNUZU ÖĞRENİR, EN AZ BİR İKİ DİZE ŞİİR VEYA ANLAMLI BİR İKİ SATIR SÖZ DE SİZ YAZARSINIZ. 

 

GİYİMİNİZ, KULLANDIĞINIZ PARFÜM, SAÇINIZI TARAYIŞ ŞEKLİNİZ, KONUŞMA USLUBUNUZ  DEĞİŞİME KARŞI KOYAMAZ… ÜRETİM BAŞLAMIŞTIR. BUGÜN TÜM DÜNYA TEKSTİLDEN, KOZMATİĞE, TURİZMDEN, GIDA SEKTÖRÜNE AŞK’A HİZMET İÇİN KIYASIYA YARIŞMAKTADIR. 

AŞK DÜNYANIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİREN RAKİPSİZ BİR DUYGUDUR.

                                                                                    İNCİ  YILMAZ